Hakkımızda

Kurumsal

 

92 Yıllık Tecrübe ile

 

1925’ten beri

 

 

İpekiş Mensucat Türk A.Ş. Cumhuriyetin ilanından 2 yıl gibi kısa bir süre sonra Bursa yöresinin ipekböcekçiliği ve koza üretiminin değerlendirilmesi amacıyla Atatürk’ün talimatıyla kurulmuştur. 1 Ekim 1925 tarihinde temellerini Atatürk‘ün kendi elleriyle attığı İpekiş fabrikası; Türkiye Cumhuriyeti’nin sanayiye öncülük eden ilk fabrikası olarak bilinmektedir. O dönemde anonim şirket yapısıyla kurulan İpekiş; aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin ilk ihracat yapan firmalarındandır.

İpekiş; 1991 yılında Tarman Group bünyesine dahil olarak halen yünlü sanayinde üretim, pazarlama ve satış faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Yeni yatırımlarıyla; 2012 yılında 22 bin metrekare kapalı alanda kurulan yeni fabrikasında faaliyet göstermeye başlamıştır. Merkez ofis ve pazarlama ofisi İstanbul’ un Nişantaşı semtinde yer almaktadır. 

İpekiş, müşteri, kalite, trend ve tasarım odaklı ürünleri ile bir dünya markası olmak vizyonu ile “İnsana ve çevreye saygı”dan ödün vermeden , en yeni teknoloji ve en son trendleri takip ederek, esnek üretim anlayışı ile dünya pazarındaki İPEKİŞ payını yükseltmek ve iç piyasada lider olmak misyonu ile hareket etmektedir.

Yıllık iki buçuk milyon metrelik üretiminin yüzde doksanı saf yün , geri kalan yüzde onluk üretimi; yün ve tamamen doğal elyaf (kaşmir, pamuk, bambu, ipek ve keten ) karışımlıdır.

 

 

 

 

Atatürk

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19.01.1933 tarihinde İpekiş Fabrikası ziyaretinde imzalamış olduğu anı defteri fabrikamızda titizlikle muhafaza edilmektedir.

 

 

 

 

    © 2021 İpekiş Mensucat Türk A.Ş.. All Rights Reserved.

    Hipotenüs Powered by Hipotenüs® New Generation E-Commerce Systems.